Které dny a v kolik hodin fotíte?
Fotím pouze k večeru před západem slunce - tzv. zlatá hodina, kdy je krásné měkké světlo. Pokud máte menší děti, pro které je problém focení večer, doporučuji focení směřovat na jaro nebo podzim, kdy zapadá sluníčko dříve (září-říjen např. kolem 17 hodiny). Fotím v pracovních dnech. O víkendu a prázdninách fotím zcela výjimečně.  

Co když bude špatné počasí?
Pokud bude v den focení velmi špatné počasí (déšť, vichřice apod.) o termín nepřijdete, pouze se posune na nejbližší možný den. Vše si potvrdíme den-dva před plánovaným focením. Zatažená obloha není překážkou. Opravdu nelze fotit pouze ve slunečné dny. A věřte, že mraky mají větší kouzlo než prázdná modrá obloha ;-) 

Jak dlouho focení trvá?
Focení nestopuju. Uděláme si krásnou procházku a budeme s dětmi blbnout. Někdy trvá déle, než se rozkoukají a mají mou důvěru, někdy je hotovo rychle. Zpravidla to bývá v rozmezí 30 - 60 minut.

Co si mám vzít sebou?
Snažte se brát co nejméně věcí a pokud možno vše nechat v autě. Já budu mít sebou deku, na kterou si můžete v trávě sednout. Z vlastní zkušenosti by měly být děti před focením hlavně dobře najezené, aby byly spokojené a veselé :-)

Kde fotím?
V okolí Český Těšín, Třinec, Bystřice a Jablunkov. Vždy se předem s Vámi domluvím, kde se Vám to bude líbit. 

Jaká je dodací lhůta?
Náhledy k výběru posílám do dvou týdnů. Nevybíráte ze všech fotek (během hodinového focení udělám až 1000 fotek), ale  z nejlepších 100-150 fotek, které mají základní úpravu. Jakmile mi odešlete Váš výběr, fotky dále upravuji a retušuji (barevné korektury a celkové doladění) a hotové Vám je zašlu v online galerii do 4-6 týdnů. Dodací doba se může prodloužit, pokud například onemocním já nebo mé dítě - to bohužel nikdo z nás nemůže ovlivnit. 

Budete mít moje fotky uložené napořád?
Jakmile Vám dorazí hotová online galerie, přebíráte odpovědnost za archivaci fotek vy. Proto si, prosím, co nejdříve stáhněte fotky v plném rozlišení ("High-Res") a náležitě zálohujte. Já fotky sice mám, ale již negarantuji, jak dlouho je budu mít uložené. To samé platí pro online galerii. Snažím se tam nechat fotky maximální čas, ale nemohu garantovat žádnou délku uložení - například kdyby poskytovatel galerie jakkoliv omezil služby nebo neúnosně zdražil atd. 

Proč se platí rezervační poplatek?
Rezervační poplatek je nutný, jelikož mám pouze určitou kapacitu, kolik lidí nebo svateb jsem schopna za daný čas realizovat. Po naplnění kapacity další zájemce musím odmítnout. Proto potřebuji mít jistotu, že o focení máte skutečně zájem. Rezervační poplatek je nevratný. Termín lze samozřejmě posunout z důvodů velmi špatného počasí (déšť) či nemoci. Focení lze posunout pouze v řádu dnů až 4 týdnů. Nikoliv však měsíců. Pokud z Vaší strany dojde ke zrušení focení, poplatek propadá. Pokud bych focení musela zrušit já, poplatek obratem pošlu na Váš účet. 

Úpravy fotografií a na co si dát pozor?
Lidé mi často říkají "Tohle vyretušuješ, že?" :-) Pravdou je, že sice mnoho věcí lze kouzelně ve Photoshopu odstranit, nicméně tyhle úpravy zaberou hromadu času a potom by výsledná fotka nestála kolem 200 Kč, ale spíše 2000 Kč. A to jistě nechcete. Berte tedy, prosím, na vědomí, že retuše popsány níže neprovádím: 
Odlesky v brýlích. Tetování a dětské tetovačky - ty prosím odstraňte před focením (dobře funguje olejíček na vatový tamponek). Pokrčené, špinavé či špatně zvolené oblečení. Poletující vlasy (například z důvodu větru či statické elektřiny). Úprava tělesných dispozic. Odlesk objektivu "prasátko" odstraňuji, pouze pokud viditelně překáží například v obličeji. Jinde na fotce není odlesk závada a je to přirozený jev vyskytující se při focení proti světlu.
Back to Top